Spełnij swoje cele w zakresie zrównoważonego rozwoju dzięki nowej gamie poliolefin z obiegu zamkniętego

Borealis zobowiązuje się do ciągłego wprowadzania innowacji w swoich technologiach i portfolio produktów, których rdzeniem jest obieg zamknięty tworzyw sztucznych. Projektując zrównoważone rozwiązania, które spełniają dzisiejsze wymagania dotyczące zrównoważonego rozwoju i przepisów prawa, Borealis wspiera klientów, spełniając jednocześnie wymagania konsumentów dotyczące efektywości. Dowiedz się więcej o produktach Borealisa z obiegu zamkniętego i odkryj, jak mogą one wspierać Cię w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju.

Obieg zamknięty o charakterze kaskadowym Borealis

©Borealis

Borcyle Application

Borcycle

Zamknięcie obiegu – odpady z tworzyw sztucznych

Borcycle to portfolio rozwiązań technologicznych firmy Borealis w zakresie recyklingu, dających drugie życie odpadom poużytkowym na bazie poliolefin. Zostało zaprojektowane jako kompleksowe rozwiązanie, którego głównym założeniem jest obieg zamknięty, przekształcaniec odpadów z tworzyw sztucznych w nowe poliolefiny i oferowanie szerokiej gamy tworzyw sztuczne pochodzących z recyklingu.

Borcycle wspiera zrównoważony rozwój dzięki wysokiej jakości materiałów, odpowiednich do wymagających zastosowań, a także dzięki redukcji ilości odpadów.

Zalety rozwiązań Borcycle z recyklingu poużytkowego

Oferta Borcycle w zakresie odpadów z zawartością materiałów pochodzących z recyklingu poużytkowego (PCR) może przynieść kluczowe korzyści:

 • Wydajność na poziomie zbliżonym do 100 % pierwotnych gatunków PP
 • Dobra jakość i powtarzalność
 • Wzmocniony zrównoważony rozwój

Rynki 

 • Opakowania
 • Urządzenia i artykuły gospodarstwa domowego
 • Przemysł motoryzacyjny
Bornewables Borealis

The Bornewables

Zmniejszenie zapotrzebowania na surowce kopalne oraz zmniejszenie śladu węglowego

Bornewables są produkowane z odnawialnych surowców nieprzeznaczonych do spożycia przez ludzi, pochodzących z upraw roślin niespożywczych (surowce celulozowe, drewno), odpadów i pozostałości (np. zużyty olej roślinny UCO).

Te poliolefiny klasy premium zapewniają taką samą wydajność materiałową jak poliolefiny pierwotne, a jednocześnie są uniezależnione od surowców kopalnych.

Korzyści wynikające z portfela Bornewables

Dzięki Bornewables możesz wprowadzić produkty o niskim wpływie na klimat i zmniejszonym śladzie węglowym, aby spełnić swoje cele w zakresie zrównoważonego rozwoju przy zachowaniu istniejących standardów jakości.

Produkty Bornewables mogą być wykorzystywane w szerokim zakresie zastosowań w różnych gałęziach przemysłu i nadają się do opakowań mających kontakt z żywnością, urządzeń i zastosowań w służbie zdrowia.

 • Trwała alternatywa dla tworzywa pierwotnego
 • Ponowne wykorzystanie strumieni odpadów
 • Profil właściwości identyczny jak w przypadku tworzywa pierwotnego
 • Zapewnia wysokie standardy bezpieczeństwa i jakości
 • Zaufany system certyfikacji
 • Poprawa profilu zrównoważonego rozwoju ze znaczną redukcją CO2
 • Spełnij oczekiwania swoich klientów w zakresie zrównoważonego rozwoju
Bornewables ISCC Plus-certified

Bornewables Certyfikatem ISCC Plus

Czy Bornewables są poliolefinami z certyfikatem ISCC Plus?

Borealis wykorzystuje model Mass Balance oraz wiodący w branży system certyfikacji ISSC Plus, co oznacza, że całe portfolio Bornewables uzyskało certyfikat ISCC Plus. ISCC PLUS to system certyfikacji, który promuje ekologiczny i społeczny zrównoważony rozwój, możliwość śledzenia odnawialnego, wyprodukowanego w sposób zrównoważony surowca od miejsca jego pochodzenia poprzez cały łańcuch nadzoru, a także zgodność z prawem i międzynarodowymi traktatami.

Aby dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach firmy Borealis w gospodarce o obiegu zamkniętym oraz uzyskać pomoc zespołu technicznego Nexeo Plastic …

Skontaktuj się z nami już teraz!

 

Bornewables and Borcycle are trademarks of Borealis AG.

Ask an Expert